אימון פונקציונאלי

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לבריאות. אפשר לראות אותה בכל מקום, בטלוויזיה, בעיתונים וכמובן באינטרנט. טרנד השמירה על בריאות מתייחס לתזונה וכמובן לפעילות גופנית, ופעילות גופנית יכולה להתבצע בדרכים ובשיטות שונות. טרנד הבריאות הביא עימו גם לא מעט סוגים של פעילויות שלא היו בעבר. שיטות פותחו, שיטות שונו ושיטות נולדו. אחת מהן היא אימון פונקציונאלי, אימון שהולך והופך לנפוץ יותר ויותר. אז מהו אותו אימון פונקציונאלי ומהם היתרונות שלו? הנה כמה דברים מעניינים שכדאי לדעת…

מהו אימון פונקציונאלי?

בדרך כלל אימונים הם עם או בלי מכשירים, והחשיבה עד היום היא שהם צריכים להיות כמה שיותר ארוכים כדי להשיג אפקט טוב יותר. אך האמת היא שאימון פונקציונאלי הוא ללא מכשירים, והוא אמור להיות קצר והרעיון שלו הוא שהוא מדמה את הפעילויות היום יומיות שאנו עושים. אימון הפונקציונאלי הוא אימון ממוקד וכולנו שמענו על חלק מהאימונים הללו אך לא ידענו שהם פונקציונאליים, אימונים כמו TRX (עם הגומיות) פילאטיס ואחרים. הרעיון הוא לחזק את שרירי הליבה של הגוף על מנת שניתן יהיה להשתמש בהם ביום יום בנוחות רבה יותר.

האפקטים של האימון

אימון פונקציונאלי טומן בחובו כמה יתרונות. קודם כל הוא מהנה והוא נעים וזה זמן איכות מצוין עבור מי שרוצה לנצל את הזמן טוב יותר. בנוסף, זהו אימון ששורף כמות קלוריות גבוהה מכיוון שהוא דורש שימוש בקבוצת שרירים גדולה שעובדת. הוצאת האנרגיה ממשיכה גם הרבה אחרי וחשוב לדעת את זה, בעיקר למי שרוצה לשרוף המון קלוריות.

אימון פונקציונאלי הוא אימון איכותי, אימון שכל אחד יכול לבצע. כל אחד צריך למצוא את מה שהכי מתאים ונעים לו ואין ספק שאימון כזה יראה תוצאות בהקדם.

אימון פונקציונאלי

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך