ביטוח משאיות

רכבים מסחריים ומשאיות בפרט הם חלק מהנוף התחבורתי בישראל, הם נראים על הכבישים והם לצערנו גם “מככבים” לא מעט בסטטיסטיקות שמדברות על תאונות דרכים. מי שנוהג במשאית יודע עד כמה יש עליו אחריות ועד כמה הכלי הזה יכול להיות כלי משחית, אבל מעבר לזהירות שכל נהג חייב לנקוט בה ובמרט נהגי משאיות כבדות, יש את עניין הביטוח. ביטוח משאיות הינו שונה מביטוח של מכוניות וזאת מכיוון שיש הבדלים רבים בין כלי רכב “רגילים” ובין משאיות. הנה כמה מההבדלים הללו מה שמשפיע על ביטוח משאיות.

ההבדלים בין משאיות למכוניות פרטיות

אם אתם נוהגים ברכב פרטי כבר שנים רבות, סביר להניח שאתם כבר בעלי ניסיון על הכביש. אתם יודעים איך לתמרן בתנועה, יודעים מה כדאי לכם לעשות ומה פחות ומשתדלים לנהוג כמה שיותר בזהירות. משאיות שונות מכלי רכב במובנים רבים וביניהם ביכולת התמרון שלהן, במהירות שלהן וביכולת שלהן להסתדר על הכביש. סגנון הנהיגה במשאית שונה מסגנון הנהיגה ברכב פרטי ואסור לשכוח גם את שעות הנהיגה הרבות של נהגי המשאיות. רובם נוהגים לפחות 8 שעות ביום מה שמעייף אותם מאוד ועלול לגרום להם לחוסר ריכוז ולעייפות וכתוצאה מכך לתאונה. גם זה משפיע כמובן על עלות ביטוח משאיות.

השתתפות עצמית גבוהה יותר

יש כמה הבדלים בין ביטוח משאיות לביטוח כלי רכב פרטיים אבל העיקרי שבהם הוא שיעור ההשתתפות העצמית של הנהג. ביטוח משאיות כולל השתתפות עצמית הרבה יותר גבוהה מאשר ברכב פרטי, וזה בשביל לתמרץ את נהגי המשאיות לנהוג במשנה זהירות. יש כמובן פרמטרים רבים שקובעים את עלות הביטוח מהם פרמטרים שקשורים לנהג וכאלו שקשורים לכלי הרכב, וכמו בכל ביטוח, כדאי לפנות לחברת הביטוח ולהתמקח על המחיר.

ביטוח משאיות

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך