גמול השתלמות

כל מנהל רוצה שהעובד שלו יהיה עובד טוב יותר ואיכותי יותר. הוא רוצה שהעובד שלו יידע יותר ויהיה מעודכן יותר, רוצה שהעובד שלו יהיה משכיל וחכם יותר. זה יחזור אליו פי כמה וכמה ובסופו של דבר העסק ובעליו ירוויחו.

גם העובד צריך מידי פעם שינוי אוירה. הוא צריך להיות במקום אחר, עם אנשים אחרים וללמוד דברים חדשים. זה מחדש אותו, מסייע לו להתרענן ומאפשר לו לחזור לעבודה רגוע יותר וגם עם יידע רב יותר. זהו בדיוק גמול השתלמות.

מהו אותו גמול השתלמות?

לא משנה באיזה מקצוע עובדים, הצורך ביידע אף פעם לא נגמר. אחד מהתמריצים שעובדים מקבלים על מנת לרצות לרכוש עוד ועוד יידע והתנסות, הוא גמול השתלמות. גמול השתלמות הוא תשלום חודשי קבוע, לעובדים שהשתתפו בהשתלמויות מקצועיות והגדילו את כמות היידע שלהם בתחום. לא כל אחד כמובן מקבל את גמול ההשתלמות אלא יש קריטריונים בהם צריך לעמוד כדי לקבל את התוספת הזו, אך מי שמבצע השתלמות ומקבל, נהנה מזה שנים ארוכות. בדרך כלל מדובר על מאות שקלים בודדים אבל גם אלפי שקלים גמול יש כאלו שמקבלים, ובסופו של דבר גם זה וגם זה הופכים לסכומי כסף גדולים.

כולם מרוויחים

אז מה גמול השתלמות נותן לעובד? קודם כל המון יידע חדש ורלוונטי. הוא מרגיש שמשקיעים בו ושהוא צובר עוד ועוד במקום העבודה שלו, והשתלמות ולימודים בכלל יכולים גם לסייע בקידום של העובד. בנוסף, הוא מקבל בכל חודש תוספת של כסף ואין מי שמתנגד לתוספת תשלום לתלוש השכר… כמובן שהמעסיק הוא המרוויח הראשי כי הוא מקבל עובד פרודוקטיבי יותר ואיכותי יותר, כך שגמול השתלמות נחשב למשה שכל הצדדים מרוויחים ממנו.

גמול השתלמות

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך