יישור שיניים

הפנים שלנו הם כמובן האיבר הראשון שפוגשים בו והשיניים הם מרכיב חשוב בהם. כשהן אסתטיות, לבנות וישרות המראה יפה ונקי יותר, וכשהן לא, המראה החיצוני ייפגע. כמובן שלשיניים יש השפעה על הדימוי העצמי שלנו וחשוב להיות לגביהן עם אצבע על הדופק, ואם הן לא ישרות, טיפול יישור שיניים מתבקש.

אם פעם יישור שיניים היה טיפול בולט לעין מה שהיה גורם לרתיעה בעיקר לצעירים, היום הטכנולוגיות כבר מאפשרות לעשות את זה בדרכים אחרות לגמרי, כאלו שיאפשרו לעשות את זה פחות בולט. גם המחירים ירדו כך שאין סיבה לא לעשות את טיפול יישור השיניים.

איך זה מתבצע בפועל?

טיפול יישור שיניים הוא למעשה הפעלת לחץ עדין אבל קבוע על השיניים שצריכות יישור, לכיוון שהן צריכות להתיישר. הכוח שמופעל לוחץ אותן למיקום המיועד שלהן, ולפעמים צריך להרחיב את עצם הלסת כדי שהשיניים יוכלו להגיע למקום אליו הן צריכות להגיע. כמובן שכל הטיפול הינו תחת מעקב ובחינה של מצב השיניים, עד כמה הן מתקדמות והאם הן זזות בהתאם.

מתי כדאי לעשות את זה?

יישור שיניים הוא טיפול שמקשה על שמירה על היגיינת הפה. זה אומר שלפני שאפשר לסמוך על הילד שיהיה בוגר מספיק בשביל להתאמץ לשמור על היגיינת הפה גם עם הגשר שיש על השיניים, אין טעם לעשות את הטיפול. המטופל צריך להיות גם בוגר מספיק על מנת שיפעל בהתאם להוראות הרופא, מה שאומר להניח את הפלטה מתי שצריך ולהקפיד על ביקורים אצל האורתודנט.

יישור שיניים יכול לעשות את ההבדל בין מראה שלא מרוצים ממנו ואפילו מתביישים בו לבין מראה יפה ונעים. לפעמים קשה לשכנע את בן הנוער לעשות את הטיפול אך זה בהחלט ישתלם לו לטווח הרחוק.

יישור שיניים

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email