מעקה למדרגות

אם אתם בונים בית או משפצים בית שיש בו יותר מקומה אחת, אתם חייבים להתקין בו מעקה. כן, התקנת מעקה היא חובה על פי חוק, והיא כל כך חשובה עד שאפילו בתורה אפשר למצוא התייחסות להתקנת מעקה, התייחסות שמצביעה על החובה לבצע את הפעולה. יש מעקות שונים מחומרים שונים, סטנדרטים או כאלו שמוזמנים בהזמנה ספציפית, ואם אתם עומדים בפני בחירת מעקה למדרגות בבית שלכם, הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת.

התקן על פי החוק

אתם לא יכולים להחליט בעצמכם באיזה גובה יהיה המעקה, או נכון יותר לומר, אתם יכולים להגביה מעל מה שצריך אבל יש מינימום. לפי התקן חייבים להיות ניצבים אנכיים במעקה והמרחק ביניהם לא יעלה על 10.5 ס”מ, כשהמרחק בין החלק התחתון לרצפה לא יעלה על 12.5 ס”מ. בכל מה שנוגע לגובה, מעקה למדרגות צריך להיות בין 95 ס”מ ל-105 ס”מ, בחלק הישר, ובשיפוע או במילים אחרות – בעלייה במדרגות, גובה המעקה צריך להיות מינימום 90 ס”מ. מכאן כל אחד יכול לבחור איזה מעקה שהוא רוצה, כמובן בהתאם לתקן של החוזק והעוצמה שלו.

דברים נוספים

יש עוד כמה דברים נוספים שצריך לדעת לפני התקנת מעקה למדרגות. חשוב לדעת שחיבור של מעקה למדרכים משיש או אבן הוא חיבור שיכול להיות בעייתי, מכיוון שהקידוחים עלולים לסדוק את האבן מה שיחליש את המעקה. בנוסף, חובה לחבר את המעקה לקיר חזק ויציב. מתי צריך להתקין מעקה למדרגות? בשלב הסופי של הבנייה או השיפוץ, לפני הכניסה לבית ולפני הפוליש.

מעקה למדרגות הוא אחד הדברים החשובים בבית עם מדרגות אם לא החשוב בו. צריך לבחור איש מקצוע שיודע לעשות את העבודה כמו שצריך וצריך כמובן גם אחד שעובד בהתאם לתקנים המחמירים ביותר.

מעקה למדרגות

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך