נוטריון

אם עוד לא שמעתם על המושג “נוטריון” כנראה שאתם די צעירים, כי כל אחד מתי שהוא בחייו יצטרך שירותים של נוטריון ולא בגלל שהוא יסתבך עם החוק. נוטריון הוא עורך דין שיש לו את האישור לערוך, לאשר ולאמת מסמכים שונים, מסמכים שבית המשפט הגדיר אותם ככאלו שצריכים אימות של נוטריון וחתימה של הנוטריון הופכת את המסמכים הללו לקבילים בבית המשפט. הנה שתי דוגמאות על שירותיו של נוטריון, דוגמאות שאם לא אותם אז שירותים אחרים בטוח תצטרכו מנוטריון.

אימות עדות של איש מקצוע

נניח שאתם תובעים את חברת הביטוח שלכם על פגיעה כלשהיא שקרתה לכם. יכול להיות שנפצעתם במקום כלשהוא ויכול להיות שנפגעתם מכל דבר ואתם בטוחים שמגיעים לכם פיצויים על כך, תהיו חייבים להביא איש מקצוע שיאשר את מצבכם ויסביר לבית המשפט למה הפגיעה שלכם היא כזו שמצריכה פיצוי. איש מקצוע במקרה כזה יהיה רופא ובדרך כלל רופא בכיר, שמה לעשות לא תמיד יוכל להגיע וגם אם כן, עלות הבאה של איש רפואה כזה לבית המשפט תהיה יקרה מאוד.  במקרה כזה, עדות כתובה עם חתימה של נוטריון תקבל בבית המשפט התייחסות בדיוק כאילו הוא עצמו העיד.

תרגום של מסמך

יש מסמכים משפטיים שונים שמצריכים תרגום, כך לדוגמא אם אתם רוצים לקבל דרכון ממדינה כלשהיא תהיו כנראה חייבים להביא מסמכים מתורגמים מעברית לשפת היעד עם חתימה של נוטריון. חתימה כזו תאפשר לכם להמשיך את ההליך המשפטי ותאפשר לכם לקבל את המגיע לכם במהירות.

לא כל עורך דין יכול להיות נוטריון אלא רק אחד שעוסק כבר 10 שנים לפחות בתחום המשפט ושהוא עבר את ההתמחות והמבחנים הרלוונטיים מה שמראה שנוטריון הוא מקצוע חשוב ומשמעותי.

נוטריון

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email